Помилки при здачі житла в оренду Блог компанії

Помилки при здачі житла в оренду

З кожним роком агентства нерухомості помічають підвищення попиту на орендоване житло. Для багатьох українців здача жила в оренду стала справою життя або, як мінімум, непоганим пасивним доходом.

Якщо Ви плануєте вперше здати квартиру в оренду, не зайвим буде дізнатися про найчастіші проблеми, щоб уникнути їх на власній практиці, так як у цьому випадку краще вчитись на чужих помилках. Для зручності ми склали список основних помилок орендодавця, які допускають новачки.

 

1. Немає підписаного договору оренди.

Працювати на чесному слові тут не доречно. Хто б що не говорив, а договір укладати потрібно завжди. Він обов'язково мусить бути у письмовій формі з підписами обох сторін. Скласти договір можна за допомогою юриста або звернувшись у агентство нерухомості. Неважливо, знайомі Ви з людиною чи ні – обов'язково оформляйте договір. В іншому випадку ризикуєте нарватися на безвідповідальність і непотрібні витрати. Така, здавалося б, формальність, вбереже від несподіваних наслідків.

 

2. Відсутність заставної вартості.

Не бійтеся налякати потенційних мешканців, запропонувавши їм залишити заставу, еквівалентну сумі вартості місячної оренди. Дана практика вже давно існує на вітчизняному ринку нерухомості і є Вашою гарантією оренди, або компенсацією за порушення договору чи псування майна. Оплата оренди береться з орендаря вперед за кожний наступний місяць проживання.

 

3. Відсутність чіткого переліку майна.

Обовязково складіть список усього того, що Ви здаєте разом з квартирою. Тобто, пропишіть по пунктах в договорі все те майно, яке на момент здачі є у квартирі і зробіть фото. Такий крок застрахує Вас від недобросовісності орендарів.

 

4. Система умов та штрафів.

Це все також зазначається у договорі. Наприклад, штраф за несвоєчасну орендну плату. Або якщо у договорі утримувати домашніх тварин заборонено, а Ваш новий орендар купує собаку, стягніть штраф. Адже якщо орендарі усвідомлять, що Ви слабко ставитесь до умов оренди, вони, швидше за все, будуть часто влаштовувати проблеми. Встановіть правила - і слідуйте їм.

 

5. Передчасне виселення недобросовісних орендарів.

Радимо не розпочинати процедуру виселення якомога швидше, оскільки з юридичної точки зору це може стати дуже дорогою помилкою. Не поспішайте змінювати замки та виселяти жителів без їх відома. Якщо виникають проблеми з орендарем і Ви не впевнені як діяти, зверніться до адвоката якомога швидше.

 

6. Ремонт та дизайн інтерєру у нейтральних тонах.

Часто орендодавці ставляться до ремонту у квартирі так, ніби це буде їх власний дім і приймають рішення, виходячи з особистих уподобань. Можливо, Ви шанувальник червоних стін та жовтих килимів, але є велика ймовірність того, що майбутні орендарі не розділятимуть цих поглядів. З огляду на це, рекомендуємо оформляти дизайн квартири у нейтральних тонах (білий, сірий, бежевий тощо). Вибір нейтральних кольорів та класичних або сучасних меблів збільшить ваші шанси на швидшу здачу житла в оренду.

 

7. Амортизація.

Не слід забувати про витрати на утримання. Вони є неминучою частиною будь-якого процесу оренди, тому Ви завжди повинні відкладати якусь частину доходу на відновлення застарілих чи зіпсованих речей, меблів або техніки. Зазвичай, це відбувається у найбільш неочікуваний момент, тому потрібно бути готовими владнати цю проблему протягом короткого періоду часу.

 

8. Домашні тварини.

Рекомендуємо пом’якшити політику щодо домашніх тварин, щоб розширити цільову аудиторію. До того ж, за можливість жити зі своїми домашніми улюбленцями орендарі готові платити більше.  Але обовязково пропишіть у договорі, що після виселення зіпсовані речі потрібно буде замінити.

 

Ці ключові моменти, як зауважують експерти, полегшать Вам процес здачі квартири в оренду і, якщо вчасно їх відстежити, вбережуть від зайвих витрат. При правильному підході дохід від здачі житла в оренду може повністю забезпечувати невелику сім'ю. Якщо Ви не впевнені в тому, як успішно розпочати свою кар’єру орендодавця, або побоюєтесь, що у Вас не вистачить часу, необхідного для якісного виконання роботи, Ви можете звернутись до агентства нерухомості «Цитадель». Наші спеціалісти порадять, як краще здати квартиру в оренду, укладуть договір та подбають про все інше.

 

Будівельна компанія «Цитадель» будує для тих, хто цінує якість! Якщо Ви у пошуку затишної квартири під оренду, маємо для Вас багато вигідних пропозицій. Залюбки підберемо прекрасні варіанти в залежності від Ваших побажань і можливостей.

Для консультації телефонуйте нам за номером: (099) 98-00-889, (097) 98-00-889 та обирайте квартиру для розумної інвестиції.