5 варіантів планування кухні Блог компанії

5 варіантів планування кухні

 

На якому типі планування найкраще зупинитися? Облаштування простору кухні має свої нюанси. Тому, щоб скоротити Ваш час на пошуки інформації з різних джерел, ми коротко розкажемо про кожен тип планування та розкриємо деякі таємниці у цій статті.

Памятайте, що навіть велику за площею кухню можна зіпсувати нераціональним плануванням. І для того, щоб Ви щодня насолоджувались своєю оселею, пропонуємо ознайомитися з декількома важливими нюансами, які необхідно знати, облаштовуючи простору кухню.

При розстановці меблів і техніки важливо враховувати правило робочого трикутника, завдяки якому робочий процес стає зручним і комфортним, а головне безпечним. Складається такий трикутник з кухонної  плити, холодильника та мийки. Вони є головними пунктами зупинки під час приготування їжі, оскільки саме між ними відбувається переміщення.

Лінійна форма кухні. Така схема планування в основному застосовується в невеликих за площею, вузьких кухнях і компактних квартирах-студіях. Меблі та побутова техніка встановлюються уздовж однієї із стін таким чином, щоб плита і холодильник розташовувалися по різні боки від мийки. Мийка встановлюється по центру між холодильником і плитою. Із мінусів те, що тут не розраховано місця для додаткової техніки. А з плюсів - з іншого боку можна розташувати обідню зону, що в такому випадку виглядатиме затишно та компактно. 

Найбільш універсальним вважається кутове планування кухні у вигляді букви «г». Воно підійде практично для будь-якого приміщення. Але найбільш виграшним буде для квадратних кухонь середнього  та маленького розміру (6-9 м. кв.). Саме при такому плануванні найкраще працює правило робочого трикутника. Тобто найдоцільніше розташовувати спочатку холодильник, посередині мийку, потім вже плиту. Тим більше у вільному куточку завжди знайдеться місце, щоб облаштувати там обідню зону. Не радимо використовувати такий варіант планування для вузенької кухні.

 

 

Менш поширеним варіантом планування кухні є розстановка у формі букви «п». Гарнітур встановлюється вздовж трьох стін. Таке планування можуть собі дозволити власники просторих кухонь середніх розмірів (9-12 м кв.). Великим плюсом є те, що тут буде багато місця для розташування побутової техніки та іншого кухонного приладдя. Кухонний гарнітур і техніка групуються уздовж трьох стін, у кожної з яких розташовується по одному елементу робочого трикутника.

 

Якщо кухня має площу 12-15 м. кв., то можна розглядати варіант дволінійного або паралельного планування. В такому випадку гарнітур встановлюється вздовж двох протилежних стін. Плита і мийка зазвичай розташовуються уздовж однієї стіни, а холодильник і шафи - уздовж іншої. Якщо використовувати такий вид планування для маленької кухні, то через обмеженість вільного простору буде важко знайти місце для обіднього столу. Тому перед тим, як визначитись з кінцевим виглядом кухні, потрібно все детально спланувати на листку або візуалізувати картинку за допомогою спеціальних програм.

 

Ну і останній по списку варіант планування, але не останній по задумці та актуальності – острівний, коли приміщення розділяється за допомогою столу чи барної стійки. При такому плануванні один або декілька модулів можуть розташовуватись по центру кухні. Зазвичай, там розташовують мийку і плиту. Але таке рішення може бути втілено тільки у великій за площею кухні (від 15 м. кв. і більше). До речі, за основу може бути взяте будь-яке з перелічених видів планувань + острівець. При цьому необхідно заздалегідь продумати протяжку комунікацій, оскільки вони будуть проходити під підлогою.

 

Насправді, якою б великою чи маленькою не була за площею кухня у Вашій квартирі, комфорт усієї сім'ї залежатиме від правильно підібраних меблів та їх розміщення. Навіть в маленькій кімнаті можна створити затишні умови для готування та прийому їжі.

Головне, це скласти детальну схему приміщення, позначивши на ній всі деталі: розміри, дверні та віконні прорізи, водопровід, каналізацію, вентиляцію, розетки та виключателі. Після цього розробити план майбутньої кухні. Сьогодні це можна робити за допомогою спеціальних програм, які дозволяють легко візуалізувати те, що Ви бажаєте втілити у життя. Якщо ж маєте мало досвіду користування компютером, радимо звернутися за порадою до професіоналів. Наша компанія також пропонує послуги студії ремонту, де досвідчені дизайнери-консультанти з легкістю запропонують Вам не один, а відразу кілька варіантів кухонного планування, з яких залишиться вибрати той, що відповідає вашим уявленням про кухню-мрії.

Ми створюємо якісне та доступне житло, тож якщо Ви ще у пошуках «своєї» квартири телефонуйте нам за номером:
        099 98-00-889, 097 98-00-889.

З радістю покажемо наші обєкти та про все розкажемо. Чекаємо Вас також за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. П. Орлика 8.